Losowa
galeria zdjęć 
 
Jesień 2015
Aktualności
< 1 z 500 >
Ślubowanie Pierwszoklasistów

  24 października 2019r. w Szkole Podstawowej w Bieżuniu odbyło się ślubowanie uczniów klas I. Po wielu dniach prób nadszedł wreszcie ten wyczekiwany przez pierwszaków dzień.

 O godzinie 10 rozpoczęła się uroczystość, na którą przybyli zaproszeni goście: rodzice, Pan dyrektor Sławomir Kosin, panie uczące pierwszoklasistów w zerówce oraz panie uczące w klasach II i III wraz z uczniami.
 Uczniowie odświętnie ubrani rozpoczęli swój występ. Każdy pierwszak pięknie recytował a ich śpiew było słychać w całej szkole. Za swoje występy dzieci były nagradzane, przez zebranych, gromkimi brawami. Na koniec pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie. Przyrzekały być dobrym Polakiem, uczniem, kolegą ... Po złożeniu przyrzeczenia Pan dyrektor pasował każde dziecko na ucznia Szkoły Podstawowej w Bieżuniu a Panie wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy.

  Po tej podniosłej chwili, już do uczniów, przemówił Pan dyrektor. Pochwalił ich za piękne recytacje i śpiewanie. Przypomniał im, co znaczy słowo ślubuję. ŚLUBUJĘ  tzn. PRZYRZEKAM.
 Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Zofia Falkowska, Magdalena Kawczyńska, Nina Sadowska

źródło: 2019-10-23 23:30, Sadowska Nina, fot. Marek Nastachowski
publikacja: 2019-11-21 09:10, Waldemar Grabowski

AKTUALNOŚCI
Ślubowanie Pierwszoklasistów

  24 października 2019r. w Szkole Podstawowej w Bieżuniu odbyło się ślubowanie uczniów klas I. Po wielu dniach prób nadszedł wreszcie ten wyczekiwany przez pierwszaków dzień.

Wycieczka na pole dyniowe

  Nie wiem czy się z nami zgadzacie, ale jesień zbliża się wielkimi krokami.

IV Szkolny Maraton Czytania

  Już po raz czwarty odbył się organizowany przez bibliotekę „Szkolny Maraton Czytania”. Głównym celem maratonu było zachęcenie uczniów do czytania książek, do poznania i pokochania literatury.

Dzień Edukacji Narodowej (2019/2020)

  11 października 2019r. cała społeczność ZPO w Bieżuniu obchodziła uroczyście Dzień Edukacji Narodowej – dzień życzeń, podziękowań, ciepłych, miłych słów dla pracowników szkoły.

Odnawialne źródła energii

  18 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję wzięcia udziału w zajęciach poświęconych odnawialnym źródłom energii. Oprócz pogadanki na temat ekologii, mogli się przekonać jak działa platforma edukacyjna OZE.

Warsztaty

  W dniach od 9 do 11 października w naszej szkole realizowany był program profilaktyczny „Cukierki” – rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2019/2020

  Jak co roku, we wrześniu w naszej szkole odbyła się kampania wyborcza kandydatów do samorządu uczniowskiego.

„Żywa” lekcja historii

 „Wrzesień 39” czyli rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita – taki temat  został zrealizowany podczas „żywej  lekcji historii”, jaka odbyła się 27 września 2019 roku w naszej szkole.

Zaspół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
ul. St. Gołębiowskiego 1, 09-320 Bieżuń, tel. +48 23 65 78 400

e-mail: spbiez@poczta.fm

admin
2016 HostNet Grabowski Waldemar