Losowa
galeria zdjęć 
 
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017
Aktualności
< 1 z 480 >
XI Dni Trzeźwości

W dniach 23-24 września 2018 r. w Bieżuniu odbyły się XI Dni Trzeźwości.

  Z tej okazji w odpowiedzi na potrzeby naszej młodzieży gmina Bieżuń zaprosiła do współpracy trenerów Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej, którzy przeprowadzili dla uczniów szkoły podstawowej profilaktyczny program Archipelag Skarbów. Program ten łączy w sobie trzy najważniejsze cechy dobrej profilaktyki:

  1. wspiera rodziców i wychowawców w przekazywaniu młodzieży świata wartości,
  2. jest atrakcyjny dla młodzieży,
  3. należy do nielicznej grupy programów skutecznych.

  Spotkania miały formę warsztatów dla uczniów klas 7-8 . W ramach programu znakomicie przygotowani trenerzy wyjaśniali młodzieży najważniejsze prawa rządzące relacjami z drugim człowiekiem. Omawiali też problemy takie jak uzależnienie od seksu i pornografii oraz mechanizmy związane z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Wszystkie te tematy były poruszane z dużą delikatnością i powagą, tak, by nie zranić tych, którzy mają takie doświadczenia, a zarazem przestrzec tych, którzy ich jeszcze nie mają. Ważnym aspektem programu był trening asertywności, w którym uczestnicy mogli ćwiczyć umiejętność przeciwstawiania się negatywnej presji rówieśników.

   W Archipelagu Skarbów wykorzystany był cały wachlarz różnorodnych metod pracy z grupą, m.in. udźwiękowione prezentacje multimedialne, krótkie filmiki i muzyka. Były również dynamiczne ćwiczenia, do których chętnie zgłaszali się ochotnicy – nagradzani z udział nie tylko brawami, ale także drobnymi gadżetami. Młodzież była angażowana do tego by odpowiadać na pytania, głosować, a nawet śpiewać razem z trenerami „Szantę z Archipelagu Skarbów”. Humor przepleciono z poważną treścią w sposób, który zapewnił młodzieży chwile wytchnienia i odreagowania.

  Ponadto w ramach w/w programu odbyły się szkolenia dla rady pedagogicznej i rodziców uczniów klas 4-8.

źródło: 2018-11-05 10:57, Emilia Żelazkiewicz
publikacja: 2018-11-05 15:30, Waldemar Grabowski

AKTUALNOŚCI
Konkurs "Żyj smacznie i zdrowo"!

Klasa 2c Gimnazjum wraz z wychowawcą zgłosiła się do udziału w III edycji programu edukacyjnego marki WINIARY pod hasłem: "Żyj smacznie i zdrowo".

Jasełka 2012

21 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka organizowana przez ks. Pawła Kułakowskiego, p. Agnieszkę Budzich oraz p. Marka Nastachowskiego.

Uroczysta gala wręczenia Nagrody im. Władysława Orkana

   

Narodowe Święto Niepodległości

 Z okazji 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia.  Uczniowie pod opieką p. Anny Gadomskiej, p. Anny Szymańskiej i p. Marka Nastachowskiego przygotowali program słowno - muzyczny, któremu towarzyszył pokaz multimedialny.

Halloween 2012

Każdego roku 31 października dzieci, m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii ogarnia szaleństwo zabawy. Przebierają się w kostiumy duchów, straszydeł, ulubionych postaci z kreskówek i odwiedzają domy sąsiadów witając ich okrzykiem ...

Wieczór Korczakowski w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu

„Jestem,  nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, 
ale po to, abym ja działał i kochał.
Nie obowiązkiem  otoczenia, pomagać jest  mnie,
ale ja mam obowiązek, troszczenia się, o świat, o człowieka”

Janusz Korczak

Dzień Edukacji Narodowej

12 października w naszej szkole odbył się Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji zaprezentowaliśmy akademię, poświęconą naszym nauczycielom, w której dziękowaliśmy za wieloletni trud włożony w naszą edukacje oraz wychowanie. Recytowaliśmy piękne wiersze oraz wyśpiewaliśmy życzenia. Na naszą uroczystość przybył również Burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń Andrzej Szymański.

Dzień Trzeźwości

W dniu 6 października na bieżuńskiej hali wraz z biegami "Złap Trzeźwość" oraz konkursem plastycznym rozpoczął się "V Dzień Trzeźwości". 

Zaspół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
ul. St. Gołębiowskiego 1, 09-320 Bieżuń, tel. +48 23 65 78 400

e-mail: spbiez@poczta.fm

admin
2016 HostNet Grabowski Waldemar