Losowa
galeria zdjęć 
 
Dzień trzeźwości 2015
Aktualności
< 278 z 500 >
Uroczysty apel z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości

Relacja z uroczystego apelu z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości ...

  „Chodź, poprowadzę Cię po mojej Polsce. Podaj mi rękę, abyś się nie bała. Milcz i nadsłuchuj, bo tu wszystko mówi: Idź i uważaj, nie depcz tu niczego. Oto jest moja ojczyzna wiekowa, drżąca w starości nad mogiłą synów. A czasem ta ziemia jest jako niemowlę - bezradnie wodzi oczami za matką, to znów dziewczyną jest piękną i wspaniałą. Wiatr włosy jej rozwiewa. Słońce ją opala. Tylekroć razy w grobie, tylekroć w kołysce. Już tyle razy biała i znowu czerwona. Jest ona pieśnią. Ona modlitwą jest. Jest krzyżem mogił i jest sercem ludu.

  Chodź, poprowadzę Cię. Chodź, chodź z moją Polską.” – tymi słowami rozpoczął się uroczysty apel z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystość w naszej szkole odbyła się 10 listopada. Grupą młodzieży tym razem opiekowali się pani Maria Leśkiewicz, pan Artur Kraśniewski oraz pan Marek Nastachowski, który zajął się częścią muzyczną. Recytatorzy oraz wokaliści stworzyli wyjątkową atmosferę, która pozwoliła wszystkim zebranym uzmysłowić sobie jak wielki dar otrzymaliśmy od naszych przodków – WOLNOŚĆ. Za wszystkie słowa, dźwięki i emocje serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym wychowankom.

źródło: 2015-11-17 11:35, Artur Kraśniewski
publikacja: 2015-11-18 19:18, Waldemar Grabowski

AKTUALNOŚCI
"Leśne opowieści bardzo ważnej treści’"

9 listopada nasze przedszkole odwiedził teatr "Pomarańczowy Cylinder".

Debata: „Ja w mojej szkole”

  Psycholog szkolny wraz z wychowawcami zapraszają Uczniów, Nauczycieli i zainteresowanych Rodziców na debatę, która odbędzie się 21 grudnia b.r. (poniedziałek) o godz. 9:00 w sali gimnastycznej szkoły podstawowej.

Spotkania z Mistrzem

  W tegorocznej edycji „Spotkania z Mistrzem” w ZPO w Bieżuniu mieliśmy przyjemność i wielki zaszczyt gościć Mistrza Świata z Pekinu z 2015r i Wice Mistrza Olimpijskiego z Pekinu w 2008r. - dyskobola, mieszkańca naszego miasta Piotra Małachowskiego.

Dzień Patrona

  24 listopada 2015r społeczność gimnazjalna obchodziła Święto szkoły.

Święto Niepodległości w naszej szkole

  Dnia 10 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu.

Uroczysty apel z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości

Relacja z uroczystego apelu z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości ...

Jesień

  Dnia 5 listopada w grupie międzyoddziałowej odbyły się zajęcia o tematyce jesiennej. Poprowadziły je panie z zaprzyjaźnionej Biblioteki publicznej.Aby zajęcia były atrakcyjniejsze panie wykorzystały środki audiowizualne.

DEBATA „W-F w naszej szkole”.

  Po raz kolejny Gimnazjum w Bieżuniu bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji „W-f z klasą” przebiegającej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Zaspół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
ul. St. Gołębiowskiego 1, 09-320 Bieżuń, tel. +48 23 65 78 400

e-mail: spbiez@poczta.fm

admin
2016 HostNet Grabowski Waldemar