Losowa
galeria zdjęć 
 
Przedstawienie klas drugich (2018/2019)
Aktualności
< 200 z 500 >
Dzień Europejski

Dnia 15 maja w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Europejskiego.

  Pierwszą kategorią tej uroczystości były prezentacje klas na temat wylosowanego kraju. Uczniowie przedstawiali nam tradycje, obyczaje i dania związane z danym krajem.

  Następnie klasa III A zachwyciła nas swoją prezentacją pt. ,,Pokochajmy Europę by wypiękniała jednością''. Dzięki temu dowiedzieliśmy się wielu przydatnych informacji o Unii Europejskiej

  Później odbył się konkurs dotyczący krajów należących do Unii Europejskiej. Uczestnicy tej kategorii mogli popisać się swoją wiedzą i ''zarazić'' nią innych. Po tym nastąpiła krótka przerwa po czym znów wróciliśmy do atrakcji tego dnia.

  Trzecią kategorią było czytanie tekstów z literatury w języku angielskim.

  Nie obeszło się również bez konkursu ,,Jaka to melodia?'', w którym uczniowie po fragmencie piosenki musieli odgadnąć jej tytuł oraz wykonawcę.

  Ostatnim konkursem był konkurs tańca. Jury oceniało umiejętności taneczne oraz rodzaj tańca należący do danego kraju. Podczas gdy sędziowie ustalali werdykt, uczennica klasy II B Sandra Boiwka umiliła ten czas swoim recitalem.

  Na zakończenie Dnia Europejskiego zostały ogłoszone wyniki: 1 miejsce zajęła klasa II B, 2 miejsce Ib, 3 miejsce IIa. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci dyplomów, strzałek, piłek oraz słodkości. 

źródło: 2017-06-05 12:10, Boiwka Sandra, fot. Marek Nastachowski
publikacja: 2017-06-05 12:07, Waldemar Grabowski

AKTUALNOŚCI
Tydzień Czytania w Bibliotece – Nauczyciele Czytają Dzieciom

  Od września 2016r. codziennie rano w naszej szkolnej bibliotece chętnym uczniom, oczekującym na zajęcia edukacyjne, starsi koledzy lub pani bibliotekarka czytają różne opowiadania, bajki, baśnie i legendy.

Wycieczka do Torunia

  Dnia 18 maja 2017r. odbyła się wycieczka klas: IIa, IIb i IIc do Torunia. 

UMIEM PŁYWAĆ

  W każdy wtorek od dnia 01.03.2017 r do dnia 10.06.2017r. dzieci z klasy IIb i IIc biorą udział na basenie w Sierpcu w zajęciach nauki pływania w ramach programu "UMIEM PŁYWAĆ’".

PORADNIK BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU

  Dni wolne od zajęć szkolnych w czasie ferii letnich i zimowych oraz wiosennej i zimowej przerwy świątecznej to doskonała okazja, aby zadbać o właściwy wypoczynek dzieci i młodzieży.

Wycieczka w góry, Zakopane - 2017

  W dniach od 29 maja do 2 czerwca uczniowie kl. IVa i IVb oraz grupa gimnazjalistek z Bieżunia udali się na wycieczkę do Zakopanego. Opiekunami wycieczkowiczów były panie: Hanna Zachariasz, Zofia Falkowska, Ewa Grabowska i Agnieszka Budzich.

Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Ciwoniuk

  9 maja 2017r. uczniowie Gimnazjum w Bieżuniu uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Barbarą Ciwoniuk – autorką powieści dla młodzieży.

Życzenia

Życzenia od pani poseł Anny Cicholskiej

Dzień Europejski

Dnia 15 maja w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Europejskiego.

Zaspół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
ul. St. Gołębiowskiego 1, 09-320 Bieżuń, tel. +48 23 65 78 400

e-mail: spbiez@poczta.fm

admin
2016 HostNet Grabowski Waldemar