Losowa
galeria zdjęć 
 
III Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Bieżuńskie Nutki"
Aktualności
< 57 z 480 >
Wycieczka do Warszawy

  Dnia 16 listopada 2017r. odbyła się wycieczka klas: IIIa, IIIb i IIIc do Warszawy. 

  Pierwszym odwiedzanym miejscem była Manufaktura słodyczy Cukier Lukier. Dzieci były świadkami powstawania i naturalnego barwienia masy do produkcji lizaków, a także wykonały własne lizaki, które zabrały na pamiątkę. Mogły również zaopatrzyć się w pyszne cukierki o wielu różnych smakach i kolorach, wykonywane ręcznie na miejscu.

  Następnie przyszedł czas na odwiedziny w Centrum Nauki Kopernik. Jest to jedna z najnowocześniejszych instytucji europejskich ukazujących związek nauki z kulturą i codziennością. Dzieci obejrzały tu wiele spośród 450 eksponatów zgromadzonych w kilku tematycznych galeriach. Miały także możliwość samodzielnego eksperymentowania, co sprawiło im bardzo dużo radości. Po obiedzie na terenie CNK w Bistro Wiem, uczniowie pojechali do Fabryki Bombek Fogiel. Powstała ona w 1948r., a prowadzi ją państwo Wiesława i Paweł Fogiel, wnuk założyciela. W niewielkiej kamieniczce powstają prawdziwe cuda. Bombki ich produkcji zdobią choinki na całym świecie. W bardzo miłej, ciepłej atmosferze dzieci miały okazję obserwować proces powstawania bombki począwszy od jej wydmuchania poprzez srebrzenie, aż do zdobienia i zaopatrzenia w zawieszkę. Następnie dzieci zdobiły swoje bombki, które zabrały do domu. Po pysznym podwieczorku chętne osoby zaopatrzyły się w piękne bombki w miejscowym sklepiku.

Mimo chłodnej listopadowej pogody atmosfera na wycieczce była wspaniała, a dzieciom dopisywał humor. Z wycieczki do Warszawy wróciły zmęczone, ale pełne wrażeń i bardzo zadowolone.

Aleksandra Mieszkowska
Sylwia Budka
Małgorzata Osiecka

źródło: 2018-01-30 18:29, Aleksandra Mieszkowska, Sylwia Budka, Małgorzata Osiecka
publikacja: 2018-01-30 17:24, Waldemar Grabowski

AKTUALNOŚCI
Konkurs "Żyj smacznie i zdrowo"!

Klasa 2c Gimnazjum wraz z wychowawcą zgłosiła się do udziału w III edycji programu edukacyjnego marki WINIARY pod hasłem: "Żyj smacznie i zdrowo".

Jasełka 2012

21 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka organizowana przez ks. Pawła Kułakowskiego, p. Agnieszkę Budzich oraz p. Marka Nastachowskiego.

Uroczysta gala wręczenia Nagrody im. Władysława Orkana

   

Narodowe Święto Niepodległości

 Z okazji 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia.  Uczniowie pod opieką p. Anny Gadomskiej, p. Anny Szymańskiej i p. Marka Nastachowskiego przygotowali program słowno - muzyczny, któremu towarzyszył pokaz multimedialny.

Halloween 2012

Każdego roku 31 października dzieci, m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii ogarnia szaleństwo zabawy. Przebierają się w kostiumy duchów, straszydeł, ulubionych postaci z kreskówek i odwiedzają domy sąsiadów witając ich okrzykiem ...

Wieczór Korczakowski w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu

„Jestem,  nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, 
ale po to, abym ja działał i kochał.
Nie obowiązkiem  otoczenia, pomagać jest  mnie,
ale ja mam obowiązek, troszczenia się, o świat, o człowieka”

Janusz Korczak

Dzień Edukacji Narodowej

12 października w naszej szkole odbył się Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji zaprezentowaliśmy akademię, poświęconą naszym nauczycielom, w której dziękowaliśmy za wieloletni trud włożony w naszą edukacje oraz wychowanie. Recytowaliśmy piękne wiersze oraz wyśpiewaliśmy życzenia. Na naszą uroczystość przybył również Burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń Andrzej Szymański.

Dzień Trzeźwości

W dniu 6 października na bieżuńskiej hali wraz z biegami "Złap Trzeźwość" oraz konkursem plastycznym rozpoczął się "V Dzień Trzeźwości". 

Zaspół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
ul. St. Gołębiowskiego 1, 09-320 Bieżuń, tel. +48 23 65 78 400

e-mail: spbiez@poczta.fm

admin
2016 HostNet Grabowski Waldemar