Losowa
galeria zdjęć 
 
"Młodzi głosują" - 2015
Aktualności
< 16 z 458 >
„WITAJ WIOSNO !”

  Wiosna to pora roku piękna i radosna , wtedy świat roślin budzi się do życia, nastraja nas pozytywnie i dodaje energii. W tym roku powitanie wiosny w naszej szkole było niezwykle wesołym dniem. 

  21 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej uczniowie z klasy II pod kierunkiem wychowawczyni -Marii Zdziemborskiej przygotowały wiosenną niespodziankę dla swoich rodziców, koleżanek i kolegów z klas 0-_III. 

Do programu wykorzystano inscenizacje, wiersze, piosenki, tańce oraz pląsy o tematyce wiosennej. Scenę udekorowano wiosennie: zielona trawa, pierwsze wiosenne kwiaty, z boku drzewa, na których pojawiły się pierwsze listki; w górze świecące słońce i latające jaskółki, bocian . Można było oglądać postaci: Wiosnę, Zimę , Sowę, Wiewiórkę, Jaskółkę, Dzięcioła, Szpaka, Wiatr, Deszcz, Słońce i inne wiosenne postacie. Całość dopełniły ciekawe kostiumy dzieci przygotowane przez ich rodziców.

  Dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę, a żegnały zimę. Mimo tak dużych starań, wiosny wciąż nie widać… . Wierzymy jednak, że wkrótce do nas przyjdzie.

  Podczas przedstawienia można było zaobserwować, jak dzieci wcieliły się w swoje role i z jakim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności zgromadzonej widowni. Uroczystość, w której brały udział, była wyjątkową okazją do wzajemnego zintegrowania się i osiągnięcia osobistych sukcesów przez każde dziecko. Impreza ta, była świetną zabawą. Dorosłym i dzieciom dopisywały wyśmienite humory.

źródło: 2018-03-26 10:14, Maria Zdziemborska, fot. Marek Nastachowski
publikacja: 2018-03-28 11:30, Waldemar Grabowski

AKTUALNOŚCI
Świetlicowy konkurs na zakładkę do książki

  Z okazji Światowego Dnia Książki po raz kolejny w świetlicy odbył się konkurs na zakładkę do książki.

Dzień Ziemi 2018

  Dnia 17 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty ekologiczne z okazji Dnia Ziemi 2018. Tegoroczne obchody święta były prowadzone pod hasłem „Stop plastikowym odpadom”. 

Dzień Europejski

 8 maja 2018 roku w naszej szkole odbyło się coroczne spotkanie organizowane przez panią Ewelinę Dylągowską i pana Piotra Czajkowskiego, związane z naszą przynależnością do Unii Europejskiej.

"ZACZAROWANE BALETKI" - konkurs taneczny dla przedszkolaków

    W dniu 8 maja 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się Konkurs taneczny dla przedszkolaków „ZACZAROWANE BALETKI”, podczas którego wystąpiły dzieci z sierpeckich, jak i z okolicznych przedszkoli.

TYDZIEŃ CZYTANIA W BIBLIOTECE

  Od 23 do 27 kwietnia, odbył się już po raz drugi w naszej szkolnej bibliotece: "TYDZIEŃ CZYTANIA W BIBLIOTECE" pod hasłem „Ludzie różnych zawodów czytają dzieciom swoje ulubione książki z dzieciństwa”

Pamiętajmy o śniadaniu!!!

  24 kwietnia w ramach Europejskiego Dnia śniadania, uczniowie kl.IVbc, VIIab,VIa- SP i IIIb Gimnazjum wzięli udział w akcji prozdrowotnejdotyczącej zasad prawidłowego żywienia.

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" - Finał

  "Miliony dzieci budzą się codziennie, myśląc tylko o jednym – aby móc realizować swoją pasję. Wracają pędem ze szkoły, żeby wybiec na podwórko, ustawić bramki z plecaków i odtworzyć akcje Realu Madryt czy Barcelony, które oglądali z wypiekami na twarzy dzień wcześniej". Turniej "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU" spełnia marzenia dzieci :)

Przedszkolaki z wizytą w gospodarstwie rolnym

  Przedszkolaki z grup "Jagódki" i "Smerfy", w ramach Programu Dzieciaki Mleczaki, którego celem jest pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka, głównie przez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną 19 kwietnia 2018 r. udały się z wizytą do gospodarstwa rolnego p. Moniki i Zbigniewa Lisowskich, które specjalizuje się hodowlą krów.

Zaspół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
ul. St. Gołębiowskiego 1, 09-320 Bieżuń, tel. +48 23 65 78 400

e-mail: spbiez@poczta.fm

admin
2016 HostNet Grabowski Waldemar