Losowa
galeria zdjęć 
 
Dzień trzeźwości 2015
Aktualności
< 66 z 500 >
„WITAJ WIOSNO !”

  Wiosna to pora roku piękna i radosna , wtedy świat roślin budzi się do życia, nastraja nas pozytywnie i dodaje energii. W tym roku powitanie wiosny w naszej szkole było niezwykle wesołym dniem. 

  21 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej uczniowie z klasy II pod kierunkiem wychowawczyni -Marii Zdziemborskiej przygotowały wiosenną niespodziankę dla swoich rodziców, koleżanek i kolegów z klas 0-_III. 

Do programu wykorzystano inscenizacje, wiersze, piosenki, tańce oraz pląsy o tematyce wiosennej. Scenę udekorowano wiosennie: zielona trawa, pierwsze wiosenne kwiaty, z boku drzewa, na których pojawiły się pierwsze listki; w górze świecące słońce i latające jaskółki, bocian . Można było oglądać postaci: Wiosnę, Zimę , Sowę, Wiewiórkę, Jaskółkę, Dzięcioła, Szpaka, Wiatr, Deszcz, Słońce i inne wiosenne postacie. Całość dopełniły ciekawe kostiumy dzieci przygotowane przez ich rodziców.

  Dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę, a żegnały zimę. Mimo tak dużych starań, wiosny wciąż nie widać… . Wierzymy jednak, że wkrótce do nas przyjdzie.

  Podczas przedstawienia można było zaobserwować, jak dzieci wcieliły się w swoje role i z jakim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności zgromadzonej widowni. Uroczystość, w której brały udział, była wyjątkową okazją do wzajemnego zintegrowania się i osiągnięcia osobistych sukcesów przez każde dziecko. Impreza ta, była świetną zabawą. Dorosłym i dzieciom dopisywały wyśmienite humory.

źródło: 2018-03-26 10:14, Maria Zdziemborska, fot. Marek Nastachowski
publikacja: 2018-03-28 11:30, Waldemar Grabowski

AKTUALNOŚCI
Jasełka 2018

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas pełen miłości, pojednania, wzruszeń z którym wiąże się wiele zwyczajów.

WIGILIA ZUCHOWO-HARCERSKA

  Zapach pieczonych pierników i ciasteczek, wykonywanie bombek choinkowych przy dźwiękach kolęd- to warsztaty zuchowo- harcerskie poprzedzające kolację wigilijną.

Wycieczka do Zakątka Odkrywców - WARSZTATY KULINARNE

  Przedszkolaki z grup "KRASNOLUDKI", "MISIE", "JAGÓDKI" ORAZ "SMERFY" na początku grudnia wybrały się na wycieczkę do "Zakątka Odkrywców"w Płocku na warsztaty kulinarne.

Dokarmiamy ptaki

  Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego dbają, aby ptasia stołówka nie była pusta.

Święto Pluszowego Misia

  Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Bieżuniu, zorganizowała konkurs plastyczny dla przedszkolaków, którego temat brzmiał: "MÓJ PRZYJACIEL-MIŚ".

Konkurs fotograficzny "Zdjęcie mojego misia"

  Pod koniec listopada, po rozmaitych zajęciach plastycznych z wykorzystaniem darów jesieni przyszedł czas na wyczekiwany przez dzieci, pierwszy w tym roku szkolnym, konkurs fotograficzny "Zdjęcie mojego misia".

Czytamy dzieciom

  Wszyscy wiemy jak wielkie znaczenia ma dla dziecka głośne czytanie i bliski kontakt z książką jako słowem pisanym. 

Przedstawienie pt: „Świąteczna gorączka”

  Dnia 19 grudnia 2018 roku nasze Przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru MAGIK z Białegostoku. 

Zaspół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
ul. St. Gołębiowskiego 1, 09-320 Bieżuń, tel. +48 23 65 78 400

e-mail: spbiez@poczta.fm

admin
2016 HostNet Grabowski Waldemar