Losowa
galeria zdjęć 
 
Walentynki 2015 w SP
Aktualności
< 17 z 458 >
Konkurs Recytatorski "Kubuś Puchatek"

  21 marca 2018 r. odbyła się kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków „KUBUŚ PUCHATEK”, który już od sześciu lat organizowany jest przez Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

 Zdolności recytatorskie prezentują na nim dzieci w wieku przedszkolnym. Swoich reprezentantów na konkursie miało także Nasze Przedszkole. Kolorowe stroje uczestników adekwatne do prezentowanego utworu, pogodny nastrój dzieci i ich opiekunów powodowały, że tego dnia wiosna zapanowała nie tylko w przyrodzie, ale i na scenie Centrum.

  Podczas konkursu usłyszeliśmy wiersze znanych autorów dziecięcych takich jak Julian Tuwim, Jan Brzechwa, czy Dorota Gellner: „Zosia Samosia”, „Szczotka”, „Okulary”, „Bambo”, Żaba”, „Samochwała”, „Pastereczka”, czy „Kaczka Dziwaczka”. Sięgnięto także po te mniej znane, jak np. „Myszka” Sebastiana Nowaka, czy „Całuski i Buziaczki” Agnieszki Frączek.

  Prezentacje odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: 3-4 latki, 5-latki oraz 6-latki, w których wysłuchano 79 recytatorów. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i czekoladę. Jury przyznało również nagrody:

w kategorii 3-4-latki:

I miejsce- Maciej Górecki,
II miejsce- Maciej Murawski, (grupa "Krasnoludki")
III miejsce- Wiktor Badaszewski, (grupa "Smerfy")

w kategorii 5-latki:
I miejsce- Zuzannna Bronowska,
II miejsce- Mateusz Klimek,
III miejsce- Michalina Piórkowska,

w kategorii 6-latki:
I miejsce- Aleksandra Nadolska, (grupa "Misie")
II miejsce- Gabriela Chmielewska,
III miejsce- Szymon Przybyszewski,

źródło: 2018-03-26 20:06, Ewelina Liszewska
publikacja: 2018-03-27 17:12, Waldemar Grabowski

AKTUALNOŚCI
Świetlicowy konkurs na zakładkę do książki

  Z okazji Światowego Dnia Książki po raz kolejny w świetlicy odbył się konkurs na zakładkę do książki.

Dzień Ziemi 2018

  Dnia 17 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty ekologiczne z okazji Dnia Ziemi 2018. Tegoroczne obchody święta były prowadzone pod hasłem „Stop plastikowym odpadom”. 

Dzień Europejski

 8 maja 2018 roku w naszej szkole odbyło się coroczne spotkanie organizowane przez panią Ewelinę Dylągowską i pana Piotra Czajkowskiego, związane z naszą przynależnością do Unii Europejskiej.

"ZACZAROWANE BALETKI" - konkurs taneczny dla przedszkolaków

    W dniu 8 maja 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się Konkurs taneczny dla przedszkolaków „ZACZAROWANE BALETKI”, podczas którego wystąpiły dzieci z sierpeckich, jak i z okolicznych przedszkoli.

TYDZIEŃ CZYTANIA W BIBLIOTECE

  Od 23 do 27 kwietnia, odbył się już po raz drugi w naszej szkolnej bibliotece: "TYDZIEŃ CZYTANIA W BIBLIOTECE" pod hasłem „Ludzie różnych zawodów czytają dzieciom swoje ulubione książki z dzieciństwa”

Pamiętajmy o śniadaniu!!!

  24 kwietnia w ramach Europejskiego Dnia śniadania, uczniowie kl.IVbc, VIIab,VIa- SP i IIIb Gimnazjum wzięli udział w akcji prozdrowotnejdotyczącej zasad prawidłowego żywienia.

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" - Finał

  "Miliony dzieci budzą się codziennie, myśląc tylko o jednym – aby móc realizować swoją pasję. Wracają pędem ze szkoły, żeby wybiec na podwórko, ustawić bramki z plecaków i odtworzyć akcje Realu Madryt czy Barcelony, które oglądali z wypiekami na twarzy dzień wcześniej". Turniej "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU" spełnia marzenia dzieci :)

Przedszkolaki z wizytą w gospodarstwie rolnym

  Przedszkolaki z grup "Jagódki" i "Smerfy", w ramach Programu Dzieciaki Mleczaki, którego celem jest pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka, głównie przez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną 19 kwietnia 2018 r. udały się z wizytą do gospodarstwa rolnego p. Moniki i Zbigniewa Lisowskich, które specjalizuje się hodowlą krów.

Zaspół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
ul. St. Gołębiowskiego 1, 09-320 Bieżuń, tel. +48 23 65 78 400

e-mail: spbiez@poczta.fm

admin
2016 HostNet Grabowski Waldemar