Losowa
galeria zdjęć 
 
Ostatki (2018)
Aktualności
< 45 z 500 >
Wycieczka do Warszawy

  19 października 2018 r. grupa uczniów z klas IV c, V b, VI a pod opieką pań Doroty Szkolmowskiej, Agnieszki Sochackiej i Zofii Falkowskiej uczestniczyła w wycieczce do Warszawy.

  Zbiórka przed szkołą była o godzinie 6.00 rano. Do stolicy ekipa dotarła o godzinie 9.00.

  Pierwszy punkt harmonogramu to Stare Miasto, gdzie czekała pani przewodnik.

  Zwiedzanie rozpoczęło się od Kolumny Zygmunta, następnie wszyscy udali się na spacer brukowanymi, wąskimi uliczkami do pomnika Syrenki Warszawskiej. Pani przewodnik wyczerpująco i ciekawie przybliżyła historię Warszawy, wspomniała też warszawskie legendy. Następnie grupa udała się do Zamku Królewskiego, by obejrzeć krótkometrażowy film historyczny.

  Kolejnym punktem było zwiedzanie PGE Narodowego pod kątem lekcji ,, Piłkarskie emocje”. Uczestnicy mieli możliwość wejścia do miejsc, w których przebywają piłkarscy idole. Największą atrakcją była sala konferencyjna i miejsce rozgrywek.

  Następnie wszyscy udali się do Łazienek Królewskich. Spacer wśród jesiennych drzew, pawie, wiewiórki oraz budowle wzbudzały wiele emocji.

  O godzinie 17.15, po posiłku, uczniowie zwiedzili Pałac w Wilanowie. Duże wrażenie zrobił Ogród Światła z muzyką klasyczną w tle.

O godzinie 21.15 wszyscy wrócili do domu.

To był niezwykle fascynujący dzień.

źródło: 2018-10-24 19:42, Dorota Szkolmowka
publikacja: 2018-10-25 13:58, Waldemar Grabowski

AKTUALNOŚCI
Akademia z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień ten jest znakomitą okazją, by podkreślić rolę i znaczenie tak ważnych słów jak: Patriotyzm, Ojczyzna.

Dzień Bezpieczeństwa

  21 marca w naszej szkole odbył się już po raz czwarty Dzień Bezpieczeństwa dla uczniów kl. IV-VI.

Sprzątanie "małej Ojczyzny"’, czyli klasa Vb w akcji.

  Na początku marca - uczeń klasy Vb Michał Żulewski założył grupę, która zajęła się sprzątaniem niektórych zakątków Bieżunia.

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

  Pierwszy Dzień Wiosny - to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Szczególnie zimą, kiedy szaruga za oknem przygnębia, a resztki śniegu i mroźne powietrze przypominają o swoim istnieniu. 

Wycieczka do miejscowości Napromek

  11 marca 2019r. dzięki pomocy i zaangażowaniu Koła Łowieckiego „Łabędź” po raz pierwszy udaliśmy się na wycieczkę do miejscowości Napromek. Odwiedziliśmy tam Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt oraz uczestniczyliśmy w lekcji przyrody. Lekcja odbyła się na kładkach rozpostartych nad moczarami i torfowiskami w „Uroczysku Napromek”. Leśniczówka Napromek należy ponad to do ścieżki edukacyjnej „Wilczy Szlak”. Jest to osiem ośrodków w Polsce , które przywracają naturze ranne i chore wilki.

Przedszkolaki w kinie

  Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Bieżuniu 19 lutego wybrały się wraz z wychowawczyniami na projekcję filmu "LEGO PRZYGODA 2" do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu.

Bal Karnawałowy

  Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu taki bal odbył się w dniach 24-25.01.2019r.

Jasełka w przedszkolu

  Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego tradycją naszego przedszkola jest przygotowanie i wystawienie w okresie przedświątecznym Jasełek dla zaproszonych gości oraz rodziców.

Zaspół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
ul. St. Gołębiowskiego 1, 09-320 Bieżuń, tel. +48 23 65 78 400

e-mail: spbiez@poczta.fm

admin
2016 HostNet Grabowski Waldemar