Losowa
galeria zdjęć 
 
Wycieczka do Solca Kujawskiego (2013-06-06)
Aktualności
< 19 z 495 >
Wycieczka do Warszawy

  19 października 2018 r. grupa uczniów z klas IV c, V b, VI a pod opieką pań Doroty Szkolmowskiej, Agnieszki Sochackiej i Zofii Falkowskiej uczestniczyła w wycieczce do Warszawy.

  Zbiórka przed szkołą była o godzinie 6.00 rano. Do stolicy ekipa dotarła o godzinie 9.00.

  Pierwszy punkt harmonogramu to Stare Miasto, gdzie czekała pani przewodnik.

  Zwiedzanie rozpoczęło się od Kolumny Zygmunta, następnie wszyscy udali się na spacer brukowanymi, wąskimi uliczkami do pomnika Syrenki Warszawskiej. Pani przewodnik wyczerpująco i ciekawie przybliżyła historię Warszawy, wspomniała też warszawskie legendy. Następnie grupa udała się do Zamku Królewskiego, by obejrzeć krótkometrażowy film historyczny.

  Kolejnym punktem było zwiedzanie PGE Narodowego pod kątem lekcji ,, Piłkarskie emocje”. Uczestnicy mieli możliwość wejścia do miejsc, w których przebywają piłkarscy idole. Największą atrakcją była sala konferencyjna i miejsce rozgrywek.

  Następnie wszyscy udali się do Łazienek Królewskich. Spacer wśród jesiennych drzew, pawie, wiewiórki oraz budowle wzbudzały wiele emocji.

  O godzinie 17.15, po posiłku, uczniowie zwiedzili Pałac w Wilanowie. Duże wrażenie zrobił Ogród Światła z muzyką klasyczną w tle.

O godzinie 21.15 wszyscy wrócili do domu.

To był niezwykle fascynujący dzień.

źródło: 2018-10-24 19:42, Dorota Szkolmowka
publikacja: 2018-10-25 13:58, Waldemar Grabowski

AKTUALNOŚCI
Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS w naszej szkole

   Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, którego istotą jest przypomnienie o chorobie wywołanej wirusem HIV.

III Szkolny Maraton Czytania

  Od 26.11.2018 r. do 27.11.2018 r. odbył się już po raz trzeci organizowany przez bibliotekę„Szkolny Maraton Czytania”.

Andrzejki w skansenie

  30 listopada 2018 roku uczniowie klas: IVc , Vb pod opieką pań: Agnieszki Sochackiej i Doroty Szkolmowskiej uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Złaz harcerski w Bieżuniu

  23-24 listopada 2018r.odbył się V Jesienny Złaz Drużyn Hufca Żuromin. Gospodarzem tej harcerskiej imprezy była 9 drużyna harcerska „ Korzenie” działająca przy ZPO w Bieżuniu.

Recytacja nagrodzonych wierszy Wojewódzkiego Konkursu Poezji

  23 listopada 2018r. w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Oddział Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odbyła się Gala wręczenia nagród i wyróżnień Laureatom XXIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Poezji im. Stefana Gołębiowskiego.

"Pomarańczowy Dzień" w Przedszkolu :)

  Ciepłe, radosne i bardzo, bardzo pomarańczowe były nastroje wszystkich dzieci podczas Pomarańczowego Dnia, który odbył się 22 listopada w naszym przedszkolu.

Konkurs "Barwy Jesieni"

  5 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyło się rozstrzygnięcie XI Edycji Konkursu Plastycznego dla Przedszkolaków pt. "Barwy Jesieni". 

„Wielka Mała Historia”

  W dniu 5 listopada 2018r. grupa uczniów z kl. VIII i III gimnazjum uczestniczyła w spektaklu i warsztatach genealogicznych z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.                                                        

Zaspół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
ul. St. Gołębiowskiego 1, 09-320 Bieżuń, tel. +48 23 65 78 400

e-mail: spbiez@poczta.fm

admin
2016 HostNet Grabowski Waldemar