Losowa
galeria zdjęć 
 
Dzień Europejski 2016
Aktualności
< 10 z 500 >
III SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

   Już po raz trzeci odbył się w szkolnej bibliotece „ SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA”  w trzech kategoriach klasy II – III, klasy IV – V i klasy VI – VII. Celem konkursu było: rozbudzanie pasji czytelniczych, wyrabianie nawyku czytania, jako drogi do pokonywania trudności w uczeniu się oraz rozwijanie umiejętności wyrazistego czytania głośnego.

„Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

/przysłowie chińskie/

 

Pierwszy etap stanowiły eliminacje klasowe. Wychowawcy wybrali osoby najlepiej czytające, które reprezentowały klasę podczas szkolnego konkursu.

Klasy II i III reprezentowali:
Maja Siedlecka kl.IIa, Alicja Lorkowska kl.IIa, Martyna Lejman kl.IIa, Zuzanna Kubińska kl. IIa, Amelia Fafińska kl.IIa, Maja Karolak kl.IIa, Weronika Wiśniewska kl.IIb, Magdalena Żulewska kl. IIb, Marta Cybulska kl.IIb, Zuzanna Ronkiewicz kl.IIb, Nikola Gułajska kl.IIb, Szymon Ludwiczak kl.III, Kornelia Ozimkiewicz kl.III, Aleksander Dobies kl.III

klasy IV – V
Anna Jabłońska kl.IVa, Dominika Baca kl.IVa, Zofia Grodzicka kl.IVa, Szymon Bruzda kl.IVb, Maja Jastrzębska kl.IVb, Bartosz Jęczarek kl.IVb, Maja Grześkiewicz kl.IVc, Amelia Rybicka kl.IVc, Anna Dobrosielska kl.IVc, Mikołaj Nadolski kl. Va, Dominika Rutkowska kl.Va, Nikola Mitak kl.Vb, Kamila Mitak kl.Vb, Michał Żulewski kl.Vb, Klaudia Karolak kl.Vc, Oliwia Sulkowska kl. Vc, Amelia Głowacka kl.Vc

klasy VI – VII
Julia Jaskulska kl.VIa, Iza Jęczarek kl.VIa, Julia Talarowska kl.VIa, Liwia Gulczyńska kl.VIb, Karol Sikut kl.VIb, Arkadiusz Kila kl.VIb, Wiktoria Sikut kl. VIIb, Wojciech Wagner kl. VIIb, Bartosz Retajczyk kl.VIIb

Uczestników oceniało jury w składzie:
kategoria klasy II – III
przewodniczący: Pan vice dyrektor Artur Kraśniewski,
członkowie: Pani Monika Nastachowska i Pani Beata Rochowicz

kategoria klasy IV –V i VI- VII
przewodniczący: Pan vice dyrektor Artur Kraśniewski,
członkowie: Panie Justyna Ludwiczak i Agnieszka Budzich

Jury oceniało następujące elementy: płynność czytania, bezbłędność czytania, interpretację czytanego tekstu, wyrazistość i dykcję.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

w kategorii klasy II – III:
I miejsce: Kornelia Ozimkiewicz kl.III
II miejsce: Maja Siedlecka kl.IIa
III miejsce: Weronika Wiśniewska kl.IIb

w kategorii klasy IV – V:
I miejsce: Maja Grześkiewicz kl.IVc
II miejsce: Amelia Rybicka
III miejsce: Klaudia Karolak kl.Vc

w kategorii klasy VI –VII:
I miejsce: Julia Jaskulska
II miejsce ex aequo: Iza Jęczarek kl.VIa, Julia Talarowska kl.VIa
III miejsce: Wiktoria Sikut kl.VIIb


Wszystkim uczestnikom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy.

Anna Gadomska

źródło: 2019-02-13 09:35, fot. Marek Nastachowski
publikacja: 2019-02-18 08:50, Waldemar Grabowski

AKTUALNOŚCI
Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

  Pierwszy Dzień Wiosny - to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Szczególnie zimą, kiedy szaruga za oknem przygnębia, a resztki śniegu i mroźne powietrze przypominają o swoim istnieniu. 

Wycieczka do miejscowości Napromek

  11 marca 2019r. dzięki pomocy i zaangażowaniu Koła Łowieckiego „Łabędź” po raz pierwszy udaliśmy się na wycieczkę do miejscowości Napromek. Odwiedziliśmy tam Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt oraz uczestniczyliśmy w lekcji przyrody. Lekcja odbyła się na kładkach rozpostartych nad moczarami i torfowiskami w „Uroczysku Napromek”. Leśniczówka Napromek należy ponad to do ścieżki edukacyjnej „Wilczy Szlak”. Jest to osiem ośrodków w Polsce , które przywracają naturze ranne i chore wilki.

Przedszkolaki w kinie

  Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Bieżuniu 19 lutego wybrały się wraz z wychowawczyniami na projekcję filmu "LEGO PRZYGODA 2" do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu.

Bal Karnawałowy

  Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu taki bal odbył się w dniach 24-25.01.2019r.

Jasełka w przedszkolu

  Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego tradycją naszego przedszkola jest przygotowanie i wystawienie w okresie przedświątecznym Jasełek dla zaproszonych gości oraz rodziców.

Wigilia Bożego Narodzenia w przedszkolu

  Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście.

Bal karnawałowy z konkursami

   Po raz kolejny już 18 lutego odbył się w naszej świetlicy wyczekiwany przez dzieci bal karnawałowy z konkursami. 

Specjalnie na tę okazję kilka dni wcześniej dzieci uczestniczyly w zajęciach plastycznych, na których przygotowywały maski karnawałowe. Niektórzy włożyli je tylko na początek, niektórzy spędzili w nich cały bal. 

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

   W dniu 8 marca w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs czytelniczy. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum. W sumie do konkursu zgłosiło się 12 uczniów z wyżej wymienionych klas. 

Zaspół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
ul. St. Gołębiowskiego 1, 09-320 Bieżuń, tel. +48 23 65 78 400

e-mail: spbiez@poczta.fm

admin
2016 HostNet Grabowski Waldemar