Losowa
galeria zdjęć 
 
W Krainie Baśni i Bajek – przedstawienie karnawałowe klas III Szkoły Podstawowej
Aktualności
< 2 z 500 >
„Żywa” lekcja historii

 „Wrzesień 39” czyli rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita – taki temat  został zrealizowany podczas „żywej  lekcji historii”, jaka odbyła się 27 września 2019 roku w naszej szkole.

  Lekcję przeprowadziła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”. To kolejne wydarzenie, które wpisuje się w cykl przedsięwzięć związanych z 80-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej. Zaprezentowany program przybliżył odbiorcom losy państwa, narodu i żołnierza polskiego u kresu II Rzeczpospolitej. Nasi uczniowie, dzięki rekonstruktorom, mogli poznać etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim. Brali czynny udział w prezentowaniu uzbrojenia i umundurowania polskiego żołnierza. Zapoznali się z techniką wojskową, łącznością i zaopatrzeniem. W trakcie spotkania każdy z naszych uczniów znalazł coś dla siebie.

Artur Kraśniewski

źródło: 2019-10-01 08:20, Artur Kraśniewski
publikacja: 2019-10-01 14:44, Waldemar Grabowski

AKTUALNOŚCI
Dzień Sportu

Zapraszamy do galerii ...

Na Borku ...

  Przy ognisku harcerze podsumowali rok harcerki. Wspominali całoroczną służbę harcerską, śpiewali piosenki, pląsali i bawili się doskonale.

"Zaczarowane Baletki"

  W czwartek 16 maja w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się Konkurs taneczny dla przedszkolaków ZACZAROWANE BALETKI, do którego zgłosiło udział 18 grup tanecznych z Sierpca i okolic.

Nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – Leśniczy.

Spotkanie z leśnikiem..

„Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek……..”

  W naszym przedszkolu zgodnie z tradycją tłustego czwartku dzieci z grup: "JAGÓDKI", "MISIE" oraz "SMERFY" piekły wraz ze swoimi paniami ora rodzicami faworki.

Akademia z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień ten jest znakomitą okazją, by podkreślić rolę i znaczenie tak ważnych słów jak: Patriotyzm, Ojczyzna.

Dzień Bezpieczeństwa

  21 marca w naszej szkole odbył się już po raz czwarty Dzień Bezpieczeństwa dla uczniów kl. IV-VI.

Sprzątanie "małej Ojczyzny"’, czyli klasa Vb w akcji.

  Na początku marca - uczeń klasy Vb Michał Żulewski założył grupę, która zajęła się sprzątaniem niektórych zakątków Bieżunia.

Zaspół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
ul. St. Gołębiowskiego 1, 09-320 Bieżuń, tel. +48 23 65 78 400

e-mail: spbiez@poczta.fm

admin
2016 HostNet Grabowski Waldemar