Losowa
galeria zdjęć 
 
XIV Powiatowy Konkurs Ekologiczny (2013)
Aktualności
< 41 z 500 >
Wycieczka w Sudety

  W dniach 24-28 kwietnia 2019 roku uczniowie klas VII i VIII, pod czujną opieką nauczycieli: p.K.Jabłońskiej, Z.Falkowskiej, N. Sadowskiej i B. Lejman udali się na 5-dniową wycieczkę w Sudety. Do urokliwej Sosnówki, miejsca naszego zakwaterowania, dotarliśmy późnym popołudniem.

  Drugiego dnia zwiedzaliśmy Pragę. Stolica Czech przywitała nas piękną pogodą. Mogliśmy podziwiać czeską architekturę, m. in. Zamek Hradczański. Widzieliśmy Kaplicę św. Wita, w której przechowywane są czeskie klejnoty koronacyjne, a w podziemiach katedry znajdują się grobowce czeskich królów. Obejrzeliśmy piękne witraże zdobiące wnętrze tego budynku. Spacerowaliśmy po Moście Karola. Następnie przeszliśmy na drugą stronę Wełtawy, na Stare Miasto. Główną atrakcję tego miejsca stanowi XV-wieczny zegar astronomiczny Orloj.

  Trzeciego dnia postanowiliśmy zdobyć Szrenicę (1362m n.p.m.), drugi po Śnieżce najbardziej znany przez Polaków szczyt Karkonoszy. Po kilku godzinach dość wyczerpującej wędrówki osiągnęliśmy cel. Na dół postanowiliśmy zjechać krzesełkową kolejką linową, co dla wielu uczestników wyprawy było nie lada wyzwaniem i atrakcją. Wieczorem zapewniliśmy sobie relaks w basenach termalnych w Jeleniej Górze.

  Kolejny dzień wycieczki przyniósł nieco pochmurną, deszczową aurę, w związku z czym zrezygnowaliśmy z górskich szlaków i zdecydowaliśmy się na zwiedzanie stolicy Karkonoszy-Jeleniej Góry. Wyjątkowym przeżyciem była wizyta w miejskich podziemiach pod Wzgórzem Kościuszki, gdzie niedawno otwarto Time Gates-Wrota Czasu-kompleks korytarzy i pomieszczeń, które w czasie wojny miały służyć za schron przeciwatomowy, a obecnie stoją otworem dla zwiedzających. Time Gates, czyli bramy czasu pozwoliły nam na przeniesienie się do przeszłości Dolnego Śląska. Przechodząc przez kolejne "wrota" mogliśmy poznać między innymi historię z czasów piastowskich, wojen napoleońskich, czy sekrety drugiej wojny światowej. Inscenizacji towarzyszyły efekty specjalne, światło i dźwięk. Piątego dnia pożegnaliśmy przepiękne Sudety z okien autobusu i pełni niesamowitych wrażeń minionych dni udaliśmy się w drogę powrotną do domu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

źródło: 2019-09-01 18:38, Beata Lejman
publikacja: 2019-09-17 16:22, Waldemar Grabowski

AKTUALNOŚCI
IV Szkolny Maraton Czytania

  Już po raz czwarty odbył się organizowany przez bibliotekę „Szkolny Maraton Czytania”. Głównym celem maratonu było zachęcenie uczniów do czytania książek, do poznania i pokochania literatury.

Dzień Edukacji Narodowej (2019/2020)

  11 października 2019r. cała społeczność ZPO w Bieżuniu obchodziła uroczyście Dzień Edukacji Narodowej – dzień życzeń, podziękowań, ciepłych, miłych słów dla pracowników szkoły.

Odnawialne źródła energii

  18 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję wzięcia udziału w zajęciach poświęconych odnawialnym źródłom energii. Oprócz pogadanki na temat ekologii, mogli się przekonać jak działa platforma edukacyjna OZE.

Warsztaty

  W dniach od 9 do 11 października w naszej szkole realizowany był program profilaktyczny „Cukierki” – rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2019/2020

  Jak co roku, we wrześniu w naszej szkole odbyła się kampania wyborcza kandydatów do samorządu uczniowskiego.

„Żywa” lekcja historii

 „Wrzesień 39” czyli rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita – taki temat  został zrealizowany podczas „żywej  lekcji historii”, jaka odbyła się 27 września 2019 roku w naszej szkole.

80 rocznica Września 1939

  17 września 2019 r. - w związku z obchodami 80 rocznicy Września '39 odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej i sowieckiej agresji na Polskę.

80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

  11 września 2019r. delegacja uczniów i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, którą zainaugurowano uroczystą Mszą św. w intencji ojczyzny i poległych w czasie wojny.

Zaspół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
ul. St. Gołębiowskiego 1, 09-320 Bieżuń, tel. +48 23 65 78 400

e-mail: spbiez@poczta.fm

admin
2016 HostNet Grabowski Waldemar