Losowa
galeria zdjęć 
 
"Młodzi głosują" - 2015
Aktualności
< 43 z 500 >
Wycieczka "Śladami Szarych Szeregów"

  Dnia 26 października  2018r. klasy- 7a, 7b i 8a wybrały się na wycieczkę edukacyjną „SZLAKIEM KAMIENI NA SZANIEC”. Opiekę nad uczniami sprawowali: wychowawczynie-Beata Lejman, Nina Sadowska i Katarzyna Jabłońska, a także pan dyrektor Artur Kraśniewski.

  Pierwszym przystankiem było Liceum Batorego, do którego uczęszczali główni bohaterowie „Kamieni na Szaniec”: Jan Bytnar „Rudy”, Maciej Aleksy Dawidowski „Alek”, Tadeusz Zawadzki „Zośka”, a także wybitny polski poeta Krzysztof Kamil Baczyński. Na miejscu spotkaliśmy się z panią przewodnik, która przybliżyła sylwetki chłopców i zabrała nas na wędrówkę śladami Szarych Szeregów. Przejazd  Alejami Ujazdowskimi przypomniał nam o miejscu zamachu na Franza Kutscherę, zbrodniarza nazistowskiego, zwanego katem Warszawy. Następnym punktem naszego harmonogramu było „Mauzoleum Walki i Męczeństwa 1939-1945, czyli znana z ponurej sławy Aleja Szucha. Kolejnym etapem naszej wyprawy było więzienie śledcze gestapo - Pawiak .Podczas okupacji 37 tys. ludzi straciło w nim życie, kolejne 60 tys. wywieziono do obozów koncentracyjnych i obozów pracy.

  Przedostatnim  przystankiem naszego zwiedzania było miejsce akcji pod Arsenałem ,gdzie doszło do odbicia 20 więźniów Pawiaka, w tym Jana Bytnara „Rudego”. Na koniec naszej sentymentalnej podróży ruszyliśmy w kierunku kwater Szarych Szeregów na Cmentarzu Powązkowskim , gdzie uczciliśmy pamięć bohaterów „Kamieni na Szaniec”, a także ich autora Aleksandra Kamińskiego. W skupieniu opuściliśmy Powązki i udaliśmy się w powrotną drogę do domu.

  Wycieczka była jednym z działań edukacyjnych w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.  Sylwetki bohaterów „Kamieni na Szaniec” i ich patriotyczna postawa w obliczu walki z wrogiem  na zawsze pozostawią ślad w naszej pamięci.

źródło: 2019-08-10 17:33, Beata Lejman
publikacja: 2019-09-29 18:09, Waldemar Grabowski

AKTUALNOŚCI
IV Szkolny Maraton Czytania

  Już po raz czwarty odbył się organizowany przez bibliotekę „Szkolny Maraton Czytania”. Głównym celem maratonu było zachęcenie uczniów do czytania książek, do poznania i pokochania literatury.

Dzień Edukacji Narodowej (2019/2020)

  11 października 2019r. cała społeczność ZPO w Bieżuniu obchodziła uroczyście Dzień Edukacji Narodowej – dzień życzeń, podziękowań, ciepłych, miłych słów dla pracowników szkoły.

Odnawialne źródła energii

  18 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję wzięcia udziału w zajęciach poświęconych odnawialnym źródłom energii. Oprócz pogadanki na temat ekologii, mogli się przekonać jak działa platforma edukacyjna OZE.

Warsztaty

  W dniach od 9 do 11 października w naszej szkole realizowany był program profilaktyczny „Cukierki” – rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2019/2020

  Jak co roku, we wrześniu w naszej szkole odbyła się kampania wyborcza kandydatów do samorządu uczniowskiego.

„Żywa” lekcja historii

 „Wrzesień 39” czyli rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita – taki temat  został zrealizowany podczas „żywej  lekcji historii”, jaka odbyła się 27 września 2019 roku w naszej szkole.

80 rocznica Września 1939

  17 września 2019 r. - w związku z obchodami 80 rocznicy Września '39 odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej i sowieckiej agresji na Polskę.

80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

  11 września 2019r. delegacja uczniów i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, którą zainaugurowano uroczystą Mszą św. w intencji ojczyzny i poległych w czasie wojny.

Zaspół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
ul. St. Gołębiowskiego 1, 09-320 Bieżuń, tel. +48 23 65 78 400

e-mail: spbiez@poczta.fm

admin
2016 HostNet Grabowski Waldemar