Losowa
galeria zdjęć 
 
Wycieczka w Sudety 2018/2019
Aktualności
< 33 z 500 >
IV Szkolny Maraton Czytania

  Już po raz czwarty odbył się organizowany przez bibliotekę „Szkolny Maraton Czytania”. Głównym celem maratonu było zachęcenie uczniów do czytania książek, do poznania i pokochania literatury.

  W tym roku członkowie aktywu bibliotecznego wybrali książkę Barbary Kosmowskiej „Kolorowy szalik”. Książka zawiera dwa opowiadania: „Kolorowy szalik” i „Dziwne spodnie”. Bohaterami tych opowieści są nastolatkowie uczęszczający do szóstej klasy szkoły podstawowej. Oba te opowiadania dotykają podobnego zestawu problemów: nietolerancji, szufladkowania, braku empatii, pokazują, jak ciężko być nowym w grupie, jak dużo odwagi potrzeba, aby otworzyć się na drugiego człowieka. Książka piękna, mądra, i jakże na czasie, momentami zabawna i wzruszająca, pokazująca, co w życiu jest ważne, za czym warto a czasami może nie warto podążać.

  Jak co roku na szkolnym korytarzu przy bibliotece przygotowano dla słuchaczy wygodne miejsca. Głośne czytanie rozpoczęło się w poniedziałek 21.10.2019 r. o godzinie 8 00. W pierwszym dniu uczennice przeczytały opowiadanie „Kolorowy szalik” a w drugim „Dziwne spodnie”. Maraton zakończył się 22.10.2019 r.

W IV Szkolnym Maratonie czytali:

 • Adrianna Kraśniewska z kl. VIb
 • Kamila Mitak z kl. VIb
 • Nikola Mitak z kl. VIb
 • Magdalena Kochanowska z kl. VIc
 • Julia Piotrowska z kl. VIc
 • Dominika Przywitowska z kl. VIc
 • Julia Śniegocka z kl. VIc
 • Aleksandra Deka z kl. VIIa
 • Julia Jaskulska z kl. VIIa
 • Iza Jęczarek z kl. VIIa
 • Katarzyna Karczewska z kl. VIIb
 • Anna Kubińska z kl. VIIb
 • Kinga Rutkowska z kl. VIIIb
 • Oliwia Szałkowska z kl. VIIIb

  Biblioteka i aktyw biblioteczny dziękują wszystkim słuchaczom za udział w „IV Szkolnym Maratonie Czytania” i wszystkim czytającym zaangażowanym w organizację maratonu i w promowanie czytelnictwa. Serdeczne podziękowania składamy również pani Beacie Lejman i Halinie Mączewskiej za rozwijanie u uczniów zamiłowania do czytania i zainteresowania książką.

Już dziś zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w „V Szkolnym Maratonie Czytania”.

Anna Gadomska

źródło: 2019-10-23 08:28, Anna Gadomska, fot. Marek Nastachowski
publikacja: 2019-11-18 08:14, Waldemar Grabowski

AKTUALNOŚCI
IV Szkolny Maraton Czytania

  Już po raz czwarty odbył się organizowany przez bibliotekę „Szkolny Maraton Czytania”. Głównym celem maratonu było zachęcenie uczniów do czytania książek, do poznania i pokochania literatury.

Dzień Edukacji Narodowej (2019/2020)

  11 października 2019r. cała społeczność ZPO w Bieżuniu obchodziła uroczyście Dzień Edukacji Narodowej – dzień życzeń, podziękowań, ciepłych, miłych słów dla pracowników szkoły.

Odnawialne źródła energii

  18 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję wzięcia udziału w zajęciach poświęconych odnawialnym źródłom energii. Oprócz pogadanki na temat ekologii, mogli się przekonać jak działa platforma edukacyjna OZE.

Warsztaty

  W dniach od 9 do 11 października w naszej szkole realizowany był program profilaktyczny „Cukierki” – rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2019/2020

  Jak co roku, we wrześniu w naszej szkole odbyła się kampania wyborcza kandydatów do samorządu uczniowskiego.

„Żywa” lekcja historii

 „Wrzesień 39” czyli rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita – taki temat  został zrealizowany podczas „żywej  lekcji historii”, jaka odbyła się 27 września 2019 roku w naszej szkole.

80 rocznica Września 1939

  17 września 2019 r. - w związku z obchodami 80 rocznicy Września '39 odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej i sowieckiej agresji na Polskę.

80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

  11 września 2019r. delegacja uczniów i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, którą zainaugurowano uroczystą Mszą św. w intencji ojczyzny i poległych w czasie wojny.

Zaspół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
ul. St. Gołębiowskiego 1, 09-320 Bieżuń, tel. +48 23 65 78 400

e-mail: spbiez@poczta.fm

admin
2016 HostNet Grabowski Waldemar