Losowa
galeria zdjęć 
 
Przedszkole w ZOO (2014)
Aktualności
< 35 z 500 >
Odnawialne źródła energii

  18 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję wzięcia udziału w zajęciach poświęconych odnawialnym źródłom energii. Oprócz pogadanki na temat ekologii, mogli się przekonać jak działa platforma edukacyjna OZE.

  Jest to jedyne w swoim rodzaju narzędzie edukacyjne, z pomocą którego można w przystępny sposób przekazać niezbędną wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii. W jego skład wchodzą cztery urządzenia, służące do produkcji ciepła oraz energii elektrycznej, składające się z: kolektora słonecznego, modułu fotowoltaicznego, powietrznej pompy ciepła, turbiny wiatrowej. Urządzenia te wykorzystują powszechnie dostępne, niewyczerpalne źródła energii jakimi są promieniowanie słoneczne czy wiatr. Tak skomponowany zestaw stanowi odpowiednią pomoc dydaktyczną, dzięki której można połączyć teorię z nauczaniem praktycznym.

  Tego typu zajęcia pomagają w kształtowaniu prawidłowych postaw proekologicznych u naszych uczniów. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas tych zajęć zaprocentuje w przyszłości świadomością, że ochrona środowiska jest naszym obowiązkiem. Winni to jesteśmy przyszłym pokoleniom.

źródło: 2019-10-21 14:29, Sławomir Kosin, fot. Marek Nastachowski
publikacja: 2019-10-23 14:48, Waldemar Grabowski

AKTUALNOŚCI
IV Szkolny Maraton Czytania

  Już po raz czwarty odbył się organizowany przez bibliotekę „Szkolny Maraton Czytania”. Głównym celem maratonu było zachęcenie uczniów do czytania książek, do poznania i pokochania literatury.

Dzień Edukacji Narodowej (2019/2020)

  11 października 2019r. cała społeczność ZPO w Bieżuniu obchodziła uroczyście Dzień Edukacji Narodowej – dzień życzeń, podziękowań, ciepłych, miłych słów dla pracowników szkoły.

Odnawialne źródła energii

  18 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję wzięcia udziału w zajęciach poświęconych odnawialnym źródłom energii. Oprócz pogadanki na temat ekologii, mogli się przekonać jak działa platforma edukacyjna OZE.

Warsztaty

  W dniach od 9 do 11 października w naszej szkole realizowany był program profilaktyczny „Cukierki” – rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2019/2020

  Jak co roku, we wrześniu w naszej szkole odbyła się kampania wyborcza kandydatów do samorządu uczniowskiego.

„Żywa” lekcja historii

 „Wrzesień 39” czyli rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita – taki temat  został zrealizowany podczas „żywej  lekcji historii”, jaka odbyła się 27 września 2019 roku w naszej szkole.

80 rocznica Września 1939

  17 września 2019 r. - w związku z obchodami 80 rocznicy Września '39 odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej i sowieckiej agresji na Polskę.

80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

  11 września 2019r. delegacja uczniów i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, którą zainaugurowano uroczystą Mszą św. w intencji ojczyzny i poległych w czasie wojny.

Zaspół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
ul. St. Gołębiowskiego 1, 09-320 Bieżuń, tel. +48 23 65 78 400

e-mail: spbiez@poczta.fm

admin
2016 HostNet Grabowski Waldemar