Losowa
galeria zdjęć 
 
Święto Pluszowego Misia (2018/2019)
Aktualności
< 42 z 500 >
Jasełka 2019

  Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klasy 7a i 7b jasełka, które zostały wystawione dnia 20.12.2019 r w naszej szkole.

  Szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie wcielili się w role Maryi i Józefa, babci która pomogła im w potrzebie, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Nie zabrakło też diabłów, którym wspólnie z Herodem zależało na tym by nie dopuść do królowania Jezusa w ludzkich sercach.

  Świetności inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy wyjątkowy klimat zbliżających się Świąt.

  Trud i praca uczniów oraz ich zdolności aktorskie po przedstawieniu nagrodzona była gromkimi brawami.

  Po zakończonym spektaklu głos zabrał Dyrektor szkoły p. Sławomir Kosin który podziękował młodym artystom oraz ich opiekunom p. Justynie Ludwiczak za przygotowanie jasełek i p. Markowi Nastachowskiemu za oprawę muzyczną oraz za wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Pan Dyrektor złożył także świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość gościom, rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Do życzeń dołączył również Proboszcz Tomasz Ozimkowski, który życzył całej społeczności szkolnej by czas Bożego Narodzenia był dla wszystkich wyjątkowym momentem spotkania z Bogiem i dawania na co dzień przykładu chrześcijańskiej postawy wobec ludzi.

źródło: 2020-01-15 18:57, Justyna Ludwiczak, fot. Marek Nastachowski
publikacja: 2020-01-21 18:51, Waldemar Grabowski

AKTUALNOŚCI
AI Schools & Academy

  W roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole odbywają się  zajęcia w ramach Programu „AI Schools & Academy”. 

Jasełka 2019

  Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klasy 7a i 7b jasełka, które zostały wystawione dnia 20.12.2019 r w naszej szkole.

Świetlicowy konkurs "Bombka"

  Na kilka dni przed świętami wychowankowie świetlicy przystąpili do konkursu na najładniejszą bombkę.

Konkurs "Pluszowy Miś Ratownik"

  Pluszowy miś ma już 117 lat. Bywa największym przyjacielem dziecka i jest bohaterem wielu bajek. Od kilku lat jest też bohaterem konkursu fotograficznego w naszej świetlicy.

Czekamy na zimę i święta

  Za kilka dni zawita do nas ostatnia pora roku "zima" i wszyscy będziemy przeżywać jedno z najpiękniejszych świąt-„Boże Narodzenie”-tak rozpoczęła nasz przegląd Zuzia Ronkiewicz,która wystąpiła w roli prezenterki.

Spotkanie autorskie z p. Zbigniewem Kołbą

  W dniu 25 września 2019r. w Miejsko Gminnej Bibliotece Publiczne w Bieżuniu odbyło się spotkanie autorskie z p. Zbigniewem Kołbą.

Andrzejki na świetlicy

  W piątek 29 listopada w świetlicy szkolnej mogliśmy przenieść się w świat magii i wróżb.

Z wizytą w Warszawie

  27 listopada 2019 roku z całą klasą byłem na wycieczce w Warszawie. Razem z nami pojechała klasa 4 i 6a. Tego dnia nie było lekcji.

Zaspół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
ul. St. Gołębiowskiego 1, 09-320 Bieżuń, tel. +48 23 65 78 400

e-mail: spbiez@poczta.fm

admin
2016 HostNet Grabowski Waldemar