Losowa
galeria zdjęć 
 
Wycieczka "Śladami Szarych Szeregów" 2018/2019
Aktualności
< 197 z 500 >
3 Maja

  "Nauczymy się na pamięć tego kraju" - pod takim hasłem w piątek 27 kwietnia 2018 r. w ZPO w Bieżuniu odbyła się uroczysta akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  Uczniowie klas czwartych pod kierunkiem p. I. Grodzickiej i p. A. Sochackiej - słowem, piosenką i tańcem przedstawili cenną lekcję historii związaną z uchwaleniem tego istotnego, pierwszego w Europie, drugiego na świecie aktu prawnego, który odegrał ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. O piękną oprawę muzyczną uroczystości zadbał p. Marek Nastachowski, scenograf - p. M. Domeradzka, p E. Dylągowska i p. P. Czajkowski a naukę poloneza - p. H. Zachariasz.
Zaproszeni goście i cała społeczność szkolna z zainteresowaniem wysłuchała wierszy, dramy i pieśni przybliżających tamte wzniosłe wydarzenie, zachwycił ich również taniec poloneza w wykonaniu uczniów, który wpłynął na szczególnie uroczysty nastrój.

  Piękne recytowane, pełne zadumy wiersze o ojczyźnie, przeplatane wzruszającymi współczesnymi pieśniami patriotycznymi wykonanymi przez wspaniałych szkolnych solistów wprowadziły wszystkich do świadomego i pełnego przeżywania tego wyjątkowego majowego święta narodowego.

źródło: 2018-05-30 21:58, Irena Grodzicka, fot. Marek Nastachowski
publikacja: 2018-05-11 11:54, Waldemar Grabowski

AKTUALNOŚCI
"Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga"

Dnia 17 maja 2018 r. odbyła się debata szkolna na temat "Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga".

PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE

  Johann Wolfgang Goethe pisał ”Gdzie słyszysz śpiew, tam wejdź, tam dobre serca mają, źli ludzie, wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają”

Świetlicowy konkurs na zakładkę do książki

  Z okazji Światowego Dnia Książki po raz kolejny w świetlicy odbył się konkurs na zakładkę do książki.

Dzień Ziemi 2018

  Dnia 17 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty ekologiczne z okazji Dnia Ziemi 2018. Tegoroczne obchody święta były prowadzone pod hasłem „Stop plastikowym odpadom”. 

3 Maja

  "Nauczymy się na pamięć tego kraju" - pod takim hasłem w piątek 27 kwietnia 2018 r. w ZPO w Bieżuniu odbyła się uroczysta akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dzień Europejski

 8 maja 2018 roku w naszej szkole odbyło się coroczne spotkanie organizowane przez panią Ewelinę Dylągowską i pana Piotra Czajkowskiego, związane z naszą przynależnością do Unii Europejskiej.

"ZACZAROWANE BALETKI" - konkurs taneczny dla przedszkolaków

    W dniu 8 maja 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się Konkurs taneczny dla przedszkolaków „ZACZAROWANE BALETKI”, podczas którego wystąpiły dzieci z sierpeckich, jak i z okolicznych przedszkoli.

TYDZIEŃ CZYTANIA W BIBLIOTECE

  Od 23 do 27 kwietnia, odbył się już po raz drugi w naszej szkolnej bibliotece: "TYDZIEŃ CZYTANIA W BIBLIOTECE" pod hasłem „Ludzie różnych zawodów czytają dzieciom swoje ulubione książki z dzieciństwa”

Zaspół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
ul. St. Gołębiowskiego 1, 09-320 Bieżuń, tel. +48 23 65 78 400

e-mail: spbiez@poczta.fm

admin
2016 HostNet Grabowski Waldemar